Turniej Pierwszego Kroku za nami!

7 czerwca w Gimnazjum w Uwielinach odbyła się już druga edycja Turnieju Pierwszego Kroku w Kickboxingu pod patronatem Wójta Gminy Prażmów. Organizatorem turnieju był nasz Uczniowski Klub Sportowy Tom Bee Team oraz Gmina Prażmów, która ufundowała nagrody dla uczestników. W zawodach wzięło udział 55 osób – oprócz zawodników UKS Tom Bee Team z sekcji w Uwielinach i Machcinie, przybyli również zaproszeni wojownicy z klubów X Fight Piaseczno, Józefosław i Chylice, Bąkowski Fight Club Józefosław oraz KS Nadstal Krzaki Czaplinkowskie.

W turnieju uczestniczyli zawodnicy w każdym wieku, od dzieci aż po seniorów. Najmłodszy wojownik miał zaledwie 5 lat! 🙂 Rywalizacja przebiegała w czterech różnych formułach z podziałem na kategorie wiekowe, wzrostowe i wagowe. Najmłodsi brali udział w walkach na piankowe pałki, a nieco starsi zawodnicy pokazywali na co ich stać w formule semi-contact (walka przerywana po każdym celnym trafieniu), light-contact (walka ciągła) oraz kick-light (walka ciągła z niskimi kopnięciami). Każdy uczestnik Turnieju otrzymał dyplom oraz medal, a zwycięzcy poszczególnych kategorii zostali nagrodzeni statuetkami.

Mamy nadzieję, że udział w zawodach pozwolił startującym (a także kibicom!) poczuć smak prawdziwej rywalizacji sportowej i doświadczyć wielu pozytywnych emocji. Dla osób, które poważnie myślą o startach na arenie krajowej i międzynarodowej, Turniej Pierwszego Kroku jest kolejnym elementem szkoleniowym na drodze sportowego rozwoju.

Serdecznie dziękujemy Gminie Prażmów i Wójtowi Grzegorzowi Pruszczykowi za możliwość przygotowania turnieju i ufundowanie nagród dla uczestników. Dziękujemy również trenerowi X Fight Piaseczno Marcinowi Pałubie za pomoc w organizacji walk. Podziękowania składamy również Sędziom oraz Rodzicom, którzy usprawnili przebieg Turnieju 🙂